ZDRAVA-SOLANaša šola že vrsto let sodeluje v evropskem projektu Zdrava šola. Skozi vse šolsko leto bomo v sklopu pouka in dni dejavnosti z različnimi aktivnostmi sledili in uresničevali cilje Evropske mreže zdravih šol. Letošnja rdeča nit Zdravih šol bo duševno in telesno zdravje. Sodelovali bomo v programu Promocija duševnega zdravja v šoli, katerega namen je učencem posredovali informacije, znanja, stališča, veščine in strategije za izboljšanje njihovega duševnega zdravja. Teme duševnega zdravja so zelo široke, različne, zato bodo tudi pristopi prilagojeni vsebini obravnavane teme, starosti otrok, težav in odnosov v skupini. Učence bomo v sklopu oddelčnih skupnosti seznanili z različnimi aktivnostmi, kako zmanjšati ali se izogniti stresnim situacija in kako prepoznati in zdraviti stresne, anksiozne in depresivne motnje.

Mentorica: Milena Stojčovski.