V torek, 8. 10., smo na šoli izvedli športno obarvan projektni dan, na katerem so se učenci od 6. do 9. razreda pomerili v krosu in orientacijskem pohodu. Dan se je začel z zborom razredov v matičnih učilnicah, kjer so učenci prejeli vsa potrebna navodila in dodatne napotke. Nato so se zunaj ogreli in si ogledali progo za kros.

Prvi so s tekom pričeli učenci 9. razreda, sledili so jim učenci 6., 8. in nato še 7. razreda. Po uspešno opravljenem krosu je sledila malica na šolskih tribunah, kjer so si učenci nabrali moči za nadaljnje dejavnosti. Sledil je orientacijski pohod, pri katerem so učenci reševali raznolike terenske in  laboratorijske naloge, ob tem pa so lahko bolje spoznavali Dobovo in okoliške vasi. Ko so se vse skupine vrnile na začetno postajo, je sledila še podelitev priznanj najbolje uvrščenim v krosu.

Projektni dan je bil uspešno zaključen – lepo sončno vreme pa je poskrbelo za še prijetnejši potek vseh dejavnosti.

Pripravila: Sara Ban