Na podružnični šoli smo že drugo leto zapored organizirali športni dan na dan slovenskega športa. Lep jesenski dan smo izkoristili za prijetno športno druženje v vzdušju »fair play-a«, ki je bilo rdeča nit tega dne. Dan smo začeli vsi učenci in učitelji v krogu, v avli šole. Najprej smo povedali, zakaj ravno na današnji dan obeležujemo dan slovenskega športa (prva zlata medalja za Slovenijo), nato smo se pogovarjali, kakšno je fair play obnašanje v vsakdanjem življenju in v športu. Pripravili smo pravila, ki se jih bomo skušali držati skozi celo šolsko leto. Dejavnost smo zaključili z izborom »Fair play« učenca za vsak razred posebej za mesec september. Po malici smo nadaljevali z umirjenimi igrami v šolski telovadnici, ki so nas povezovale, nasmejale in ogrele. Najprej nas je učenka Mija razgibala z gimnastičnimi vajami, nato pa so med učenci, ki so stali v krogu in se držali za roke, zakrožili trije obroči. Pri drugi igri so si učenci v ležečem položaju z nogami podajali žoge, nadaljevali smo s smešnim gibalnim sprehodom, gibalnim telefonom in za konec smo se »zapletli« med sabo. Po prijetnih sodelovalno-gibalnih igrah se je zunaj že dovolj ogrelo, da smo se odpravili k 1 km oddaljenem lovskemu domu, kjer smo vsi skupaj prehodili in označili traso krosa, ki so jo učenci različnih razredov pretekli različno mnogokrat. Prav vsi otroci od 1. do 4. razreda so se zelo potrudili pri teku in navijanju za svoje prijatelje in sošolce. Zadnjo uro druženja smo namenili podelitvi medalj, ki so jih učenci 4. razreda pripravili pri likovnem pouku. Dan je minil v »fair play« in prijateljskem vzdušju, kljub temu da smo tudi tekmovali. Veselili smo se uspeha vsakega posameznika.

Zapisala: Mateja Škorc