Kakšna pustolovščina… V Krškem smo si ogledali zanimivo plesno predstavo Povodni mož Ambrož. Pot do predstave je bila dolga, vendar nadvse zabavna. Zjutraj smo ujeli avtobus, ki nas je odpeljal do matične šole. Nato smo pomalicali z vrstniki iz Dobove in se skupaj odpravili proti železniški postaji. Pot je bila kratka, a mokra. Na postaji pa prav posebno presenečenje, dvonadstropni vlak! Škoda, ker je naša vožnja trajala le kratek čas, kajti potovanje z vlakom je udobno in zelo zabavno. Pred predstavo smo se sprehodili mimo krške glasbene šole, tržnice, šole, nato pa vstopili v kulturni dom. Imeli smo dovolj časa za malico in druženje. Dvorana je bila nabito polna in na trenutke čarobna zaradi ugasnjenih luči, umetne megle in prijetne glasbe. Zagotovo se še kdaj vrnemo.

Zapisala: Tina Škaler